Tu jesteś: Start » Poradnik kredytobiorcy | Wszystko o kredytach
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

PORADNIKI KREDYTOBIORCY

Ile w 2017 r. można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie?

30.04.2017

Warszawa i Gdańsk to miasta zapewniające największe szanse na wysoką rentowność wynajmu mieszkań w 2017 roku. Na lokatorach w stolicy możemy zarobić nawet 4 razy więcej niż na bankowych depozytach!

Cena mieszkania zależy od etapu budowy. Kiedy najtaniej?

10.04.2017

Decydując się mieszkanie - czy to pod inwestycję, z myślą o zyskach z wynajmu, czy to z zamiarem zdobycia upragnionych czterech kątów - warto wiedzieć, na którym etapie budowy nieruchomości zakup najbardziej się opłaca. W grę może wchodzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności na uzyskanym rabacie.

10% wkładu własnego wystarczy do kredytu nawet w 2017 roku

27.03.2017

Szukasz kredytu hipotecznego, ale nie masz 20% wkładu własnego, jaki obowiązuje od 2017 roku? Nie szkodzi. Jest jeszcze wiele banków, które pożyczą Ci na mieszkanie, jeśli posiadasz zaledwie 10% wkładu własnego.

Jak rozumieć reprezentatywny przykład kredytu hipotecznego?

28.02.2017

Już wkrótce banki będą mieć obowiązek publicznego prezentowania kosztów kredytu hipotecznego na reprezentatywnym przykładzie. Czy jednak będzie to kolejny wymóg, z którego konsumenci nie będą mieli żadnych praktycznych korzyści? Okazuje się, że nie. Reprezentatywny przykład kredytu potrafi wiele powiedzieć o jakości oferty hipotecznej danego banku.

Co zamiast Mieszkania dla Młodych?

31.01.2017

Mimo że część środków z programu Mieszkanie dla Młodych została zarezerwowana na 2018 rok, to w praktyce na dopłaty może liczyć już jedynie garstka zainteresowanych. Co w takim razie czeka nas później? Czy będzie inny sposób na zdobycie dofinansowania do zakupu własnego mieszkania?

Jak skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

31.01.2017

Nie zdążyłeś skorzystać z dopłat oferowanych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych? Rząd przygotował dla Ciebie nową propozycję w ramach programu Mieszkanie Plus. Koniec jednak z dofinansowaniem do zakupu mieszkań - od teraz pomoc ma polegać już tylko na tanim najmie.

O ile raty równe są droższe od malejących?

30.11.2016

Wiesz już, że wybierając raty malejące możesz sporo zaoszczędzić? Ale czy wiesz, ile złotych konkretnie zostanie w Twojej kieszeni? Sprawdziliśmy, o ile raty równe są droższe od malejących. Wnioski przedstawiamy poniżej.

Renta dożywotnia a odwrócona hipoteka: wyjaśniamy różnice

21.11.2016

Renta dożywotnia i odwrócona hipoteka to produkty finansowe, które wielu konsumentów ze sobą myli. Różnice występujące między nimi są tymczasem niezwykle istotne.

Jak samemu wyczyścić BIK? (za darmo)

13.11.2016

Czy wiesz, że wyczyścić swój BIK możesz całkowicie za darmo? Nie potrzebujesz do tego żadnej skomplikowanej wiedzy. Wystarczą dwa proste kroki.

Kredyt hipoteczny przy zarobkach 2000 netto. Na ile można liczyć?

31.10.2016

Zarabiasz 2000 zł netto miesięcznie? Sprawdziliśmy, na jaką kwotę kredytu mieszkaniowego możesz liczyć.
Nagrody:

Spółka notowana na GPW