Tu jesteś: Start » Poradnik kredytobiorcy | Wszystko o kredytach
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

PORADNIKI KREDYTOBIORCY

Co to jest najem instytucjonalny i dlaczego lokatorzy powinni się go bać?

29.08.2017

Najem instytucjonalny jest formą najmu, wprowadzoną do polskiego prawa w Ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Od funkcjonującego już od dawna najmu okazjonalnego różni się tym, że mogą go oferować jedynie przedsiębiorcy.

14 dni na rezygnację z kredytu mieszkaniowego

26.07.2017

Od 22 lipca 2017 r. wszystkie banki działające w Polsce muszą umożliwiać klientom rezygnację z kredytu mieszkaniowego już po podpisaniu umowy. Czas na złożenie oświadczenia o odstąpieniu to aż 14 dni.

Ustawa o kredycie hipotecznym 2017: zobacz, co się zmieniło

22.07.2017

Od dziś (22 lipca 2017 r.) w Polsce obowiązuje nowa ustawa: o kredycie hipotecznym. Punktem wyjścia podczas jej opracowywania były zalecenia unijnej dyrektywy MCD, która miała za zadanie wzmocnić pozycję konsumentów korzystających z kredytów mieszkaniowych i budowlanych.

Mieszkanie Plus wynajmiesz na warszawskiej Woli

18.07.2017

To już pewnie - nowe osiedla wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus powstaną na warszawskich Odolanach (Wola).

Ile w 2017 r. można zarobić na wynajmie mieszkania w Warszawie?

30.04.2017

Warszawa i Gdańsk to miasta zapewniające największe szanse na wysoką rentowność wynajmu mieszkań w 2017 roku. Na lokatorach w stolicy możemy zarobić nawet 4 razy więcej niż na bankowych depozytach!

Cena mieszkania zależy od etapu budowy. Kiedy najtaniej?

10.04.2017

Decydując się mieszkanie - czy to pod inwestycję, z myślą o zyskach z wynajmu, czy to z zamiarem zdobycia upragnionych czterech kątów - warto wiedzieć, na którym etapie budowy nieruchomości zakup najbardziej się opłaca. W grę może wchodzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności na uzyskanym rabacie.

10% wkładu własnego wystarczy do kredytu nawet w 2017 roku

27.03.2017

Szukasz kredytu hipotecznego, ale nie masz 20% wkładu własnego, jaki obowiązuje od 2017 roku? Nie szkodzi. Jest jeszcze wiele banków, które pożyczą Ci na mieszkanie, jeśli posiadasz zaledwie 10% wkładu własnego.

Jak rozumieć reprezentatywny przykład kredytu hipotecznego?

28.02.2017

Już wkrótce banki będą mieć obowiązek publicznego prezentowania kosztów kredytu hipotecznego na reprezentatywnym przykładzie. Czy jednak będzie to kolejny wymóg, z którego konsumenci nie będą mieli żadnych praktycznych korzyści? Okazuje się, że nie. Reprezentatywny przykład kredytu potrafi wiele powiedzieć o jakości oferty hipotecznej danego banku.

Co zamiast Mieszkania dla Młodych?

31.01.2017

Mimo że część środków z programu Mieszkanie dla Młodych została zarezerwowana na 2018 rok, to w praktyce na dopłaty może liczyć już jedynie garstka zainteresowanych. Co w takim razie czeka nas później? Czy będzie inny sposób na zdobycie dofinansowania do zakupu własnego mieszkania?

Jak skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

31.01.2017

Nie zdążyłeś skorzystać z dopłat oferowanych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych? Rząd przygotował dla Ciebie nową propozycję w ramach programu Mieszkanie Plus. Koniec jednak z dofinansowaniem do zakupu mieszkań - od teraz pomoc ma polegać już tylko na tanim najmie.
Nagrody:

Spółka notowana na GPW