Tu jesteś: Start » Kredyty hipoteczne - najnowsze informacje
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

Kredyty hipoteczne - najnowsze informacje

Frankowcy mają się coraz lepiej. Pomoc rządowa już niepotrzebna?

11.12.2017

Tylko 1,1% frankowców ma problemy z terminową spłatą rat, swoje kredyty spłacają lepiej niż osoby z kredytami w złotówkach – wynika z danych BIK-u. W ciągu ostatnich 6 miesięcy zadłużenie frankowców zmalało o 6,8%, a to głównie dzięki temu, że CHF jest najtańszy od 3 lat!

Zakaz budowania małych kawalerek już niedługo

26.10.2017

Projekt nowelizacji prawa budowlanego jest już na ostatniej prostej. Zmian przewiduje całkiem sporo, a jedną z nich będzie zwiększenie minimalnej powierzchni mieszkań do 25 metrów kwadratowych.

Rynek nieruchomości: jak kupują Polacy?

30.06.2017

Badania Eurostatu wykazały, że na rynku nieruchomości Polacy są najbardziej aktywnymi kupcami w Europie. Krajowy rynek mieszkaniowy rozwija się niezwykle dynamicznie, co widać nie tylko w liczbie zawieranych transakcji, ale i rosnącej liczbie wydawanych pozwoleń na budowę.

Mieszkanie Plus: niewiarygodnie niski koszt wykupu lokalu na własność

23.06.2017

Mieszkanie Plus ma być programem łączącym cele związane zarówno z promowaniem długoterminowego wynajmu, jak i jednoczesne umożliwienie lokatorom wykupu mieszkań na własność na (bardzo) korzystnych zasadach.

Zmiany w MdM: w sierpniu znów będzie można ubiegać się o dopłatę

20.06.2017

Najprawdopodobniej już od sierpnia tego roku będzie można ponownie ubiegać się o dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych. Wszystko dzięki proponowanym przez rząd zmianom w ustawie o MdM. Stawka jest wysoka - na ten rok może zostać odblokowane aż 69 mln zł.

Eurobank wraca do kredytów hipotecznych z wkładem własnym 10%

25.05.2017

Eurobank po krótkiej przerwie postanowił powrócić do udzielania kredytów hipotecznych z LTV do 90%, umożliwiając pożyczenie pieniędzy na mieszkanie lub dom osobom z wkładem własnym niższym niż 20%. To całkiem niespotykana decyzja jak na obecne warunki rynkowe.

Zmiany w prawie nieruchomościowym: zmniejszy się ryzyko zatrudniania pośredników i zarządców

22.05.2017

Nadszedł czas pozytywnych zmian na rynku nieruchomości. Po ponad 3 latach od deregulacji zawodów pośrednika i zarządcy, konsumenci zyskają potrzebną im ochronę przed naciągaczami. Zapewnić ją ma znowelizowana Ustawa o gospodarce nieruchomościami.

Nowość: kredyt hipoteczny bez prowizji w Banku Millennium

14.05.2017

Do niedawna tylko promocja - teraz już stała oferta banku: kredyt hipoteczny bez prowizji stał się standardem w Banku Millennium.

BGK wstrzymuje wnioski o kredyty MdM z dopłatą w 2018 roku

08.04.2017

Popyt na dopłaty MdM znów zaskoczył. Już w czwartek (6 kwietnia) Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wstrzymanie od 7 kwietnia przyjmowania wniosków o kredyt z dofinansowaniem na 2018 rok.

Koniec z użytkowaniem wieczystym gruntu jeszcze w 2017 roku?

31.03.2017

Choć potrzeba likwidacji prawa do użytkowania wieczystego już od lat powraca na rządowe i medialne forum, to wciąż brak ostatecznych regulacji. Mimo, że stosowana ustawa miała wejść w życie z początkiem 2017 r., mieszkańcy domów wielorodzinnych muszą uzbroić się w cierpliwość.
Nagrody:

Spółka notowana na GPW