Tu jesteś: Start » Słownik finansowy » T » Transza
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

Transza

Transza – cześć kwoty udzielonego przez bank kredytu wypłacana po spełnieniu określonych warunków. Kredyt może być wypłacany w jednej transzy lub w kilku w zależność od charakteru inwestycji. W transzach wypłacane są kredyty na budowę domu, zakup lokalu na rynku pierwotnym, remont lokalu lub domu. Bank wypłaca daną kwotę kredytu na podstawie dyspozycji wypłaty złożonej przez kredytobiorcę w banku (nie ma więc jednej uniwersalnej dyspozycji złożonej raz, przy pierwszej transzy). Bank sprawdza czy zostały spełnione warunki wypłaty kolejnej transzy (np. dostarczenie określonego dokumentu, dostarczenie zdjęć z budowy lub faktur potwierdzających zakupione materiały lub usługi).

ARTYKUŁY POWIĄZANE:

Jest kredyt, a mieszkania jeszcze długo nie będzie

Zaciągając kredyt na mieszkanie w budowie nie ponosimy od razu docelowych kosztów, bo rata początkowo jest mniejsza. Po pierwsze dlatego, że kredyt wypłacany jest w transzach, a po drugie dlatego, że spłacamy same odsetki. Dzięki temu łatwiej pogodzić spłatę kredytu np. z koniecznością wynajmowania innego mieszkania. Ale takie rozwiązanie ma też swoje minusy, a niestety jest obligatoryjne w większości banków.    

Czytaj całość

Komentarz tygodniowy

Ostatni tydzień minął pod znakiem ponownie wyższych rat kredytowych oraz lekkiego odbicia cen akcji na giełdzie. Przeczytaj komentarz eHipoteka.com, gdzie podajemy zmiany raty kredytowych oraz notowania głównych indeksów giełdowych.

Czytaj całość

Jeden kredyt na działkę i dom

W większości banków uzyskanie kredytu na zakup działki i budowę domu wiąże się z koniecznością dwukrotnego przejścia procedury analizy kredytowej. Jeden kredyt na zakup działki i domu oferują DomBank i Citi Handlowy.

Czytaj całość

Dobry kredyt to fundament

Eurobank, ING Bank i Credit Agricole - te banki udzielą najlepszych kredytów osobom, które chcą wybudować dom. Takich informacji dostarcza ranking przeprowadzony przez Wealth Solutions.

Czytaj całość

Bank hipoteczny Nykredit wychodzi z Polski

Tylko do 14 listopada bank przyjmować będzie nowe wnioski kredytowe. Od dzisiaj nie przyjmuje wniosków o kredyt na budowę domu. Udzielone dotychczas kredyty będą obsługiwane przez Oddział Nykredit w Warszawie przez cały okres kredytowania. 14 listopada 2008 roku będzie ostatnim dniem, kiedy Nykredit będzie przyjmował i akceptował nowe wnioski kredytowe.

Czytaj całość

Nagrody:

Spółka notowana na GPW