Tu jesteś: Start » Słownik finansowy » B » Bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!

Bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu

Bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu - pojęcie używane w kontekście inwestycji mieszkaniowych na rynku pierwotnym. Odnosi się do sytuacji, w której inwestor prowadzi budowę nieruchomości obciążonej w danym momencie hipoteką. Hipoteka zwykle dotyczy kredytu udzielonego inwestorowi na sfinansowanie przedsięwzięcia. Z uwagi na fakt, że w interesie banku, jak również Twoim leży zakup mieszkania docelowo wolnego od jakichkolwiek obciążeń, bank wymaga deklaracji banku - wierzyciela hipotecznego w zakresie braku zobowiązania do wyodrębnienia tegoż lokalu bez żadnych obciążeń. Dokumentem podwierdzającym taki stan rzeczy jest zgoda na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu. 
ARTYKUŁY POWIĄZANE:

W poniedziałek zażądaj od dewelopera prospektu

Deweloperzy deklarują, że są przygotowani do tego, żeby osobom, z którymi będą podpisywać w poniedziałek umowę, bądź które odwiedzą już w niedzielę ich biura sprzedaży, udostępnić prospekt informacyjny zawierający szczegółowe dane o inwestycji i jej otoczeniu – wynika z sondy przeprowadzonej przez Home Broker. Od niedzieli nabywcy mieszkań otrzymają też inne prawa.  

Czytaj całość

Negocjuj bezpieczną umowę z deweloperem

Dopóki nie obowiązują zasady, które wprowadzi ustawa deweloperska kupujący sami muszą troszczyć się o bezpieczeństwo transakcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dziś wpisać do księgi wieczystej roszczenia kupującego czy podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego. Expander sugeruje jednak, aby pamiętać o zastrzeżeniu możliwości odstąpienia od takiej umowy np. w przypadku braku możliwości uzyskania kredytu.

Czytaj całość

Nagrody:

Spółka notowana na GPW