Tu jesteś: Start » Poradnik kredytobiorcy | Wszystko o kredytach » BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków MdM. Pieniędzy wystarczyło na 2 dni
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
2018-01-04

BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków MdM. Pieniędzy wystarczyło na 2 dni

BGK ogłosił dziś zaprzestanie przyjmowania wniosków o kredyt z dofinansowaniem MdM. Przez dwa dni Polacy wyczerpali ostatnią już pulę, zarezerwowaną na dofinansowania. Zainteresowanie było tak duże, bo to ostatnia już szansa na skorzystanie z dopłat.

Z początkiem stycznia 2018 roku ponownie można było się ubiegać o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem wkładu własnego z programu Mieszkanie dla Młodych. Z ostatniej okazji do tańszego zakupu własnego M chciało skorzystać tak wiele osób, że odblokowane 2 stycznia środki zostały zarezerwowane przez wnioskodawców w ciągu zaledwie dwóch dni. Tylko tyle czasu było potrzebne do wyczerpania puli 381 mln zł przeznaczonych do rozdysponowania w całym 2018 roku. Łącznie złożono 12,7 tys. wniosków kredytowych. O tym, czy ostatecznie wnioskodawcy otrzymają pozytywną decyzję o udzieleniu dofinansowania, poszczególne osoby dowiedzą się bezpośrednio od banku, w którym ubiegają się o kredyt.

Tak szybkie tempo składania wniosków to zdaniem Przemysława Osucha, zastępcy dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK, zasługa dobrego przygotowania Polaków i skompletowania niezbędnych dokumentów odpowiednio wcześniej.

Wygasający MdM zastąpi Mieszkanie Plus

Ci, którzy nie zdążyli skorzystać z ostatniej szansy dawanej w ramach MdM-u, nie mają co liczyć na kolejny program dopłat do zakupu mieszkań. Zgodnie z zapowiedziami rządu, inicjatywy tego typu nie będą już kontynuowane. Pomoc mieszkaniowa będzie teraz udzielana w inny sposób – ułatwiając tani, długoterminowy wynajem. Lokale przeznaczone do wieloletniego wynajmu będą udostępnione w ramach programu Mieszkanie Plus.

Mieszkanie Plus to program realizowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) oraz BGK Nieruchomości. Celem inicjatywy jest zapewnienie Polakom, których nie stać na kredyt na własne mieszkanie, możliwości wynajmu lokali w ramach wieloletnich umów. I to przy konkurencyjnie niskim czynszu. Ustawodawca przewidział również możliwość korzystania z wyjamu w opcji dojścia do własności nieruchomości za dodatkową, niską miesięczną opłatą.

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)Ocena: 6 gwiazdek (znakomite)

Średnia ocena: 0 / 0 razy

Oceń artykuł:

, ekspert Comperia.pl

Porady

Okiem blogera

Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!Nagrody:

Spółka notowana na GPW