Tu jesteś: Start » Poradnik kredytobiorcy | Wszystko o kredytach » Jak skorzystać z programu Mieszkanie Plus?
  • Kredyty gotówkowe
  • Kredyty hipoteczne
  • Kredyty dla firm
  • Lokaty bankowe
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Kwota spłaty
lat
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota kredytu
Okres spłaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
Kwota lokaty
Okres lokaty
mies.
Wypełnij formularz aby otrzymać najlepsze oferty!
2017-01-31

Jak skorzystać z programu Mieszkanie Plus?

Nie zdążyłeś skorzystać z dopłat oferowanych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych? Rząd przygotował dla Ciebie nową propozycję w ramach programu Mieszkanie Plus. Koniec jednak z dofinansowaniem do zakupu mieszkań - od teraz pomoc ma polegać już tylko na tanim najmie.

Chcesz zamieszkać w mieszkaniu, w którym poczujesz się jak u siebie, bez obaw o wypowiedzenie umowy najmu czy wysoki czynsz? Rząd może Ci w tym pomóc - specjalnie do tego celu przygotował program Mieszkanie Plus. Mieszkanie Plus to program pomocy społecznej, który ma zastąpić wygasający program Mieszkanie dla Młodych. W ramach MP będzie można wynająć kompletnie urządzony lokal po niskiej cenie.

Pierwszeństwo dla rodzin wielodzietnych

Beneficjentem może być każdy, choć można się spodziewać, że uprzywilejowane będą rodziny wielodzietne. O zakwalifikowaniu do programu decydować ma liczba zebranych punktów. Na razie jednak brak bliższych informacji na temat tego, na jakiej podstawie punkty te będą wyliczane.

W punktacji będzie też uwzględniany dochód wnioskodawcy, ale ma jedynie rzutować na okres oczekiwania w kolejce po mieszkanie z programu. Nie będzie więc czynnikiem, który może uniemożliwić uzyskanie zgody na zamieszkanie w lokalu wynajmowanych przez skarb państwa.

Kiedy ruszą zapisy na Mieszkanie Plus?

Na listę oczekujących na mieszkanie na wynajem najprawdopodobniej będzie można się wpisywać już w połowie 2017 roku. Wszystko też wskazuje na to, ze pierwszymi lokatorami będą mieszkańcy Jarocina, gdzie rząd zrealizuje budowę 400 mieszkań. Niebawem ruszą też kolejne budowy finansowane przez BGK Nieruchomości. Niestety na przekazanie kluczy pierwszym lokatorom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

 

Podziel się:

NK

Wykop

Ocena: 1 gwiazdka (słabe)Ocena: 2 gwiazdki (nic specjalnego)Ocena: 3 gwiazdki (dostateczny)Ocena: 4 gwiazdki (dobre)Ocena: 5 gwiazdek (bardzo dobre)Ocena: 6 gwiazdek (znakomite)

Średnia ocena: 0 / 0 razy

Oceń artykuł:

, ekspert Comperia.pl

Porady

Okiem blogera

Wejdź, przeczytaj, dowiedz się!Nagrody:

Spółka notowana na GPW